Nissan 370Z: Výkonný sportovní automobil od značky Nissan pro nadšence do aut

Nissan 370Z

Nissan 370Z je výkonný sportovní automobil, který oslovuje nadšence do aut. Tento model přináší kombinaci špičkového designu, výkonu a technologií. Nissan 370Z je symbolem rychlosti a dynamiky na silnici. S jeho ostrými liniemi a agresivním vzhledem okouzlí každého milovníka sportovních vozů. Připravte se na vzrušující jízdu plnou adrenalinu s modelem Nissan 370Z!

Historie a vývoj modelu Nissan 370Z

Historie a vývoj modelu Nissan 370Z sahá až do roku 1969, kdy byl představen první model Z od značky Nissan. Tento legendární sportovní automobil se postupně vyvíjel až do současné podoby Nissanu 370Z. V roce 2008 byl představen nový model s modernizovaným designem a vylepšenou technikou. Nissan 370Z se stal symbolem výkonu a rychlosti, který si získal srdce mnoha nadšenců do aut. S každou generací se zdokonalovala aerodynamika, motor i jízdní vlastnosti tohoto sportovního vozu, čímž se stal ještě lepším a silnějším.

Design a vzhled Nissanu 370Z

Design a vzhled Nissanu 370Z je jedinečný a dynamický. Tento sportovní automobil má agresivní a aerodynamický vzhled, který okamžitě přitahuje pozornost. Svého předchůdce, model 350Z, překonává svou ostrou a moderní estetikou. Svalnaté linie karoserie spolu s nízkou siluetou dodávají Nissanu 370Z elegantní a sportovní vzhled. Přední část vozu je vybavena charakteristickým trojúhelníkovým tvarem světlometů, které dodávají autu agresivitu a originalitu. Celkově lze říci, že design Nissanu 370Z je dokonalou kombinací elegance a síly, která zaujme každého nadšence do aut.

Výkon a technické specifikace Nissanu 370Z

Nissan 370Z je poháněn výkonným 3,7litrovým šestiválcovým motorem s výkonem 328 koní. Díky tomu zrychluje z 0 na 100 km/h za pouhých 5,3 sekundy. Maximální rychlost dosahuje až 250 km/h. Automobil je vybaven šestiřadou manuální převodovkou nebo sedmistupňovým automatickým převodovým ústrojím se sportovními režimy. Nissan 370Z disponuje zadním pohonem a samosvorným diferenciálem pro lepší trakci a ovladatelnost. Díky preciznímu řízení a pevnému podvozku nabízí skvělou jízdní dynamiku a sportovní zážitek za volantem.

Interiér a výbava Nissanu 370Z

Interiér Nissanu 370Z je plný sportovních prvků a moderního designu. Kvalitní materiály a precizní zpracování vytvářejí luxusní prostředí. Sedadla jsou ergonomicky tvarovaná a poskytují vynikající boční vedení během jízdy. Řidičské místo je dobře přístupné a ovládací prvky jsou intuitivně umístěny. Výbava zahrnuje například klimatizaci, audio systém s možností připojení telefonu či navigační systém. Prostor pro cestující je dostatečný, i když se jedná o sportovní automobil. Celkově je interiér Nissanu 370Z pohodlný a funkční, což ocení jak řidiči, tak i pasažéři.

Jízdní vlastnosti a dynamika Nissanu 370Z

Jízdní vlastnosti a dynamika Nissanu 370Z jsou jedním z hlavních lákadel tohoto sportovního automobilu. Díky svému nízkému těžišti a pevnému podvozku se 370Z skvěle drží na silnici a nabízí precizní ovladatelnost. Jeho přesné řízení a rychlá reakce na pohyb volantu umožňují řidiči plně si užít každou zatáčku.

Dynamika vozu je posilována výkonným motorem, který disponuje dostatečným výkonem pro rychlé zrychlení. S maximálním kroutícím momentem přicházejícím již při nižších otáčkách motoru je Nissan 370Z schopen dosahovat vysokých rychlostí během krátké doby.

Převodovka s manuálním řazením je dobře vyvážená a umožňuje plynulé změny rychlosti, což přispívá k celkovému sportovnímu dojmu z jízdy. Pro ty, kteří preferují automatickou převodovku, je k dispozici i verze se sedmistupňovou automatickou převodovkou s možností manuálního řazení pomocí pádlových řadiček.

Nissan 370Z je vybaven také pokročilými technologiemi, které zlepšují jeho jízdní vlastnosti. Patří sem například systém elektronické kontroly stability, který pomáhá udržet auto v bezpečném směru i při náročných podmínkách na silnici.

Celkově lze říci, že Nissan 370Z nabízí skvělou kombinaci výkonu a dynamiky, která potěší každého nadšence do aut. Bez ohledu na to, zda se jedná o okruhovou jízdu nebo relaxační projížďku po městě, tento sportovní automobil poskytuje nezapomenutelný zážitek za volantem.

Bezpečnostní prvky a technologie Nissanu 370Z

Nissan 370Z je vybaven širokou škálou bezpečnostních prvků a technologií, které zajišťují maximální ochranu posádky. Mezi tyto prvky patří například systém stability vozidla (VDC), který monitoruje jízdní podmínky a při potenciálním smyku nebo nedotáčivosti vozidla zasahuje do brzdového systému a motoru. Dále je zde také systém proti blokování kol (ABS) s elektronickým rozdělením brzdové síly (EBD), který umožňuje optimální brzdění na každém kole.

Další důležitou součástí bezpečnosti je systém kontroly trakce (TCS), který omezuje prokluz kol při akceleraci. Nissan 370Z je také vybaven pokročilým systémem monitorování tlaku v pneumatikách (TPMS), který upozorňuje řidiče na případné nedostatečné nafouknutí pneumatik.

Kromě těchto bezpečnostních prvků disponuje Nissan 370Z i moderními technologiemi, jako je například adaptivní tempomat (ACC), který udržuje konstantní rychlost a vzdálenost od vozidla před sebou. Dále je zde také asistent udržování jízdního pruhu (LKA), který aktivně koriguje směr jízdy vozidla, pokud se přibližuje ke krajnici.

Bezpečnostní prvky a technologie Nissanu 370Z jsou navrženy tak, aby poskytovaly nejen ochranu, ale i pohodlí a bezpečnost při každé jízdě. S těmito funkcemi může být řidič plně soustředěn na jízdu a vychutnat si dynamiku tohoto výkonného sportovního automobilu.

Cena a dostupnost Nissanu 370Z

Cena a dostupnost Nissanu 370Z jsou faktory, které musíme zvážit při rozhodování o koupi tohoto výkonného sportovního automobilu. Cena začíná kolem 1,2 milionů korun a může se lišit v závislosti na vybraném provedení a případných doplňcích. I když se jedná o cenově dostupný sportovní vůz ve srovnání s konkurencí, stále je to investice, kterou si musí nadšenci do aut dobře promyslet.

Co se týče dostupnosti, Nissan 370Z je běžně k dispozici u autorizovaných prodejců značky Nissan po celé České republice. Zákazníci mají možnost si vybrat ze standardních variant i různých limitovaných edic, které jsou často vyprodané velmi rychle. Je proto vhodné sledovat aktuální nabídky a rezervovat si svůj exemplář včas.

Celkově vzato, cena Nissanu 370Z odpovídá jeho výkonu a technickým specifikacím, což ho činí zajímavou volbou pro nadšence do aut hledajících skvělé jízdní vlastnosti a sportovní design. S dostupností u autorizovaných prodejců není problém, ale je důležité si uvědomit, že se jedná o investici, kterou je třeba pečlivě zvážit.

Závěrem lze konstatovat, že Nissan 370Z je skutečně výkonný sportovní automobil, který potěší nadšence do aut. S jeho historií a vývojem se může pochlubit, stejně jako svým atraktivním designem a působivým vzhledem. Jeho výkon a technické specifikace jsou na špičkové úrovni, což se projevuje i ve skvělých jízdních vlastnostech a dynamice vozu. Interiér je elegantní a dobře vybavený, zatímco bezpečnostní prvky a technologie poskytují pocit bezpečí při každé jízdě. Cena za tento výjimečný automobil je sice vyšší, ale za takovou kvalitu stojí. Nissan 370Z je dostupný pro ty, kteří si chtějí dopřát skutečnou radost z řízení. Celkově lze tedy hodnotit Nissan 370Z jako skvělou volbu pro ty, kteří hledají rychlost, sílu a nezapomenutelné zážitky za volantem.