Maserati Levante: Luxusní SUV od značky Maserati, které vás ohromí

Maserati Levante

Maserati Levante je luxusní SUV, které přináší do světa automobilů značky Maserati novou dimenzi. Tento elegantní a výkonný vůz kombinuje špičkový design, luxusní interiér a technologické prvky s vysokým výkonem a jízdními vlastnostmi. Maserati Levante je ideální volbou pro ty, kteří hledají spojení luxusu a sportovnosti ve vozidle schopném překonat jakékoli terény. S tímto SUV se stanete středem pozornosti na silnicích i mimo ně.

Výkon a motorizace

Maserati Levante je poháněn výkonnými motory, které zajišťují dynamický a silný výkon. Základní verze je vybavena 3,0litrovým V6 benzinovým motorem s výkonem 350 koní. Pro ty, kteří hledají ještě více síly, je k dispozici verze s výkonem 430 koní. Maserati Levante tak dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhých 5 sekund. Pro milovníky dieselu je k dispozici 3,0litrový V6 turbodiesel s výkonem 275 koní. S tímto motorem dosahuje Maserati Levante maximální rychlosti až 230 km/h. Bez ohledu na motorizaci se jedná o SUV, které nabízí skvělou dynamiku a sílu pro každodenní jízdu i dobrodružné výlety.

Design a luxusní interiér

Design a luxusní interiér Maserati Levante je dokonalým spojením elegance, luxusu a funkčnosti. Při vstupu do vozu vás okouzlí kvalitní materiály, precizní zpracování a bohaté vybavení. Interiér je prostorný a nabízí pohodlné sedadla pro pět cestujících.

Každý detail byl pečlivě promyšlený a navržen tak, aby poskytoval maximální komfort. Kožené sedačky jsou vyrobeny z prvotřídní kůže a jsou dostupné ve velkém množství barevných kombinací. Palubní deska je elegantně tvarovaná s dřevěnými nebo hliníkovými prvky, které dodávají interiéru sofistikovaný vzhled.

Vysoká úroveň luxusu je doplněna moderním infotainment systémem s dotykovou obrazovkou, který umožňuje snadné ovládání různých funkcí vozidla. K dispozici je také pokročilý audiosystém s vysokou kvalitou zvuku.

Maserati Levante nabízí také dostatek místa pro uložení osobních věcí díky širokému středovému tunelu a dalším úložným prostorům. Vzadu je k dispozici prostorný zavazadlový prostor s objemem až 580 litrů, který lze rozšířit sklápěním zadních sedadel.

Celkově lze říci, že design interiéru Maserati Levante je dokonalou kombinací luxusu a praktičnosti. Každý detail byl pečlivě promyšlen a navržen tak, aby poskytoval maximální pohodlí a radost z jízdy.

Technologické prvky a bezpečnost

Maserati Levante je vybaven širokou škálou technologických prvků, které zajišťují nejen pohodlnou jízdu, ale také maximální bezpečnost. Mezi tyto prvky patří například adaptivní tempomat, který udržuje konstantní rychlost a vzdálenost od předcházejícího vozidla. Dále je zde systém sledování mrtvého úhlu, který upozorňuje řidiče na vozidla nacházející se ve slepém úhlu zorného pole. Pro zvýšení bezpečnosti při parkování je k dispozici parkovací asistent s kamerou a senzory. Další technologické prvky zahrnují navigační systém s dotykovým displejem, hlasové ovládání, Bluetooth konektivitu a moderní audiosystém. Maserati Levante tak nabízí nejen luxus a výkon, ale i pokročilé technologie pro komfort a bezpečnost svých pasažérů.

Jízdní vlastnosti a pohon

Maserati Levante je vybaven pokročilými technologiemi, které zajišťují vynikající jízdní vlastnosti a pohon. Díky systému Q4 s inteligentním pohonem všech kol se Maserati Levante snadno přizpůsobuje různým povrchům a podmínkám na silnici. Tento systém dokáže automaticky rozdělit točivý moment mezi přední a zadní nápravu, což zajišťuje maximální trakci a stabilitu.

Maserati Levante je také vybaveno elektronicky řízenými tlumiči, které se automaticky přizpůsobují aktuálním podmínkám na silnici. To umožňuje komfortní jízdu i na nerovných površích a zároveň zachovává sportovní charakter vozu.

K dispozici jsou také různé režimy jízdy, které umožňují personalizaci jízdních vlastností vozidla. Například režim Sport maximalizuje dynamiku vozu, zatímco režim Comfort se zaměřuje na pohodlí posádky.

Co se týče pohonu, Maserati Levante nabízí širokou paletu motorů. Nejvýkonnější verze je osazená 3,8litrovým osmiválcovým motorem s dvojitým turbodmychadlem, který produkuje výkon až 590 koní. Další možností je 3,0litrový šestiválec s výkonem 430 koní. Všechny motory jsou spojené s osmistupňovou automatickou převodovkou, která zajišťuje plynulé a rychlé přechody mezi rychlostmi.

Díky těmto technickým parametrům a pokročilému pohonu je Maserati Levante schopné nabídnout nejen luxusní prostředí, ale také skvělé jízdní vlastnosti a dynamiku, které ocení každý řidič.

Cena a dostupnost Maserati Levante

Cena a dostupnost Maserati Levante jsou v souladu s jeho luxusní povahou a výkonnými parametry. Základní model Levante se pohybuje ve vyšší cenové kategorii, která začíná kolem 2 500 000 Kč. S narůstajícími možnostmi přizpůsobení a výbavy se cena samozřejmě zvyšuje.

Maserati Levante je dostupné u autorizovaných prodejců po celém Česku. Zákazníci mají také možnost si vozidlo objednat přímo od výrobce. Prodejci nabízejí různé finanční služby, jako je leasing nebo splátkový prodej, které usnadňují zákazníkům nákup tohoto luxusního SUV.

Dostupnost Maserati Levante je omezena na určitý počet kusů ročně, což zajišťuje exkluzivitu tohoto vozu. Vzhledem k jeho popularitě mohou být čekací doby na dodání delší, zejména pokud si zákazník vybere specifickou konfiguraci a přizpůsobení vozidla.

Maserati Levante je investicí do luxusu a výkonu, která si vyžaduje určitou finanční rezervu. Nicméně za tuto cenu získáte vozidlo s vynikajícím designem, prvotřídním interiérem a technologickými inovacemi. Pro ty, kteří si přejí spojit eleganci SUV s výkonem sportovního vozu, je Maserati Levante skvělou volbou.

Maserati Levante je skutečně dokonalou kombinací luxusu a výkonu. Toto luxusní SUV od značky Maserati nabízí nejen ohromující design a prvotřídní interiér, ale také vysoký výkon a technologické prvky, které jej staví na špičku trhu. Jeho pohonné jednotky jsou vysoce výkonné a poskytují dynamiku, která vás doslova dostane do sedla. Bezpečnostní prvky jsou na nejvyšší úrovni, což zajišťuje bezpečnou jízdu jak na silnicích, tak mimo ně. Cena tohoto luxusního SUV je sice vyšší, ale za tuto cenu dostanete opravdu exkluzivní vozidlo s nekompromisní kvalitou a stylém. Maserati Levante je tedy ideálním společníkem pro ty, kteří si přejí luxusní SUV s vysokým výkonem a špičkovými technologiemi.

Publikováno: 18. 02. 2024

Kategorie: auta

Autor: Nikola Vlček

Tagy: maserati levante | luxusní suv od značky maserati