Nový model vozu Toyota Corolla Cross přichází na trh: Vše, co potřebujete vědět o tomto autě

Toyota Corolla Cross

Představení nového modelu vozu Toyota Corolla Cross

Toyota představila nový model vozu Corolla Cross, který je plným ztělesněním inovace a moderního designu. Tento kompaktní SUV kombinuje elegantní linie s robustními prvky, čímž vytváří unikátní a atraktivní vzhled. S pohotovostní hmotností 1 400 kg a délkou 4,46 metru je Corolla Cross ideálním vozem pro městské i venkovské prostředí. Jeho vyšší světlá výška navíc zajišťuje lepší průchodnost terénem a pohodlnou jízdu na nerovnostech. S tímto modelem se Toyota zaměřuje na mladou generaci, která oceňuje stylový design a praktičnost SUV vozů.

Design a rozměry vozu Toyota Corolla Cross

Toyota Corolla Cross přichází na trh s moderním a atraktivním designem, který kombinuje elegantní linie s robustními prvky. Tento kompaktní SUV má délku 4,460 mm, šířku 1,825 mm a výšku 1,620 mm. Díky těmto rozměrům poskytuje dostatek prostoru pro pohodlnou jízdu a zároveň je vhodný i do městského provozu. S rozvoru náprav 2,640 mm nabízí také stabilní jízdní vlastnosti a dostatečnou stabilitu na silnici. Celkově lze říci, že Toyota Corolla Cross je skvěle vyvážený automobil s moderním designem a praktickými rozměry.

Výkon a technické specifikace vozu Toyota Corolla Cross

Výkon a technické specifikace vozu Toyota Corolla Cross jsou zcela působivé. Tento model je vybaven benzinovým motorem o objemu 1,8 litru s výkonem 98 kW (132 koní) a točivým momentem 142 Nm. K dispozici je také hybridní verze s kombinovaným výkonem 100 kW (136 koní). Co se týče převodovky, standardně je dodáván s manuální šestistupňovou převodovkou, ale je také možné si vybrat automatickou převodovku CVT. Vůz Toyota Corolla Cross disponuje pohonem předních kol nebo volitelně i pohonem všech kol. Díky tomuto výkonu a technickým specifikacím je jízda s tímto vozem velmi plynulá a komfortní.

Bezpečnostní prvky a technologie vozu Toyota Corolla Cross

Bezpečnost je jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru nového vozu a Toyota Corolla Cross se může pochlubit širokou škálou bezpečnostních prvků a technologií. Vozidlo je vybaveno pokročilým systémem aktivního brzdění, který dokáže detekovat překážky a v případě potřeby samo zasáhnout do brzdového systému. Dále disponuje adaptivním tempomatem, který udržuje bezpečnou vzdálenost od vozidla před sebou. Pro zvýšení viditelnosti a bezpečnosti při jízdě za horších světelných podmínek je vozu také vybaveno LED světlomety s automatickým stmíváním. Dalšími bezpečnostními prvky jsou asistenční systém pro udržování jízdního pruhu, rozpoznávání dopravních značek a systém monitorující mrtvé úhly. S těmito technologiemi se můžete cítit naprosto jistě a bezpečně na každé cestě.

Interiér a komfort vozu Toyota Corolla Cross

Interiér vozu Toyota Corolla Cross je prostorný a pohodlný. Nabízí dostatek místa pro posádku i zavazadla. Sedadla jsou ergonomicky tvarovaná a vybavena kvalitními materiály, které dodávají pocit luxusu. Palubní deska je přehledná a moderní, s intuitivním ovládáním funkcí vozidla. K dispozici je také široká paleta technologických vychytávek, jako je například dotykový displej infotainmentu, bezdrátové nabíjení mobilních zařízení nebo systém Apple CarPlay a Android Auto. Vůz také disponuje pokročilými asistenčními systémy, jako je adaptivní tempomat nebo systém rozpoznání chodců. Celkově lze říci, že interiér vozu Toyota Corolla Cross nabízí vysokou úroveň komfortu a modernosti.

Ceny a dostupnost vozu Toyota Corolla Cross

Ceny a dostupnost vozu Toyota Corolla Cross jsou velmi atraktivní pro potenciální zákazníky. Základní verze tohoto modelu je dostupná za cenu od 599 900 Kč. S cenou se samozřejmě zvyšuje i výbava a příplatkové pakety, které si zákazníci mohou vybrat. Nejvyšší výbavová úroveň je pak k dispozici za cenu od 799 900 Kč.

Toyota Corolla Cross je již nyní k dispozici u autorizovaných prodejců po celé České republice. Zákazníci si tak mohou nový model rychle a snadno pořídit. Navíc, Toyota nabízí také možnost financování vozu pomocí leasingu nebo úvěru, což usnadňuje jeho dostupnost pro širší spektrum zákazníků.

Celkově lze říci, že cena vozu Toyota Corolla Cross je velmi konkurenceschopná ve své třídě a nabízí skvělý poměr cena/výkon. Dostupnost vozu je rovněž vynikající díky rozsáhlé síti autorizovaných prodejců po celém území České republiky. Pokud hledáte moderní a prostorný automobil s bohatou výbavou za dobrou cenu, Toyota Corolla Cross je pro vás ideální volbou.

Porovnání s konkurenčními modely v této třídě

Toyota Corolla Cross je novým modelem v segmentu kompaktních SUV vozů. V porovnání s konkurenčními modely v této třídě se vyznačuje svým moderním designem, prostorným interiérem a širokou nabídkou bezpečnostních technologií. Srovnáme-li ho s vozy jako je Honda HR-V, Mazda CX-30 nebo Hyundai Kona, Toyota Corolla Cross se pyšní vyšší úrovní standardní výbavy a lepší spotřebou paliva. Díky svému hybridnímu pohonu také nabízí nižší emise CO2 a nižší provozní náklady. S cenou začínající na 500 000 Kč je Toyota Corolla Cross skvělou volbou pro ty, kteří hledají spolehlivé a ekonomické SUV vozidlo s moderním designem a prvotřídním komfortem.

Závěrem lze říci, že nový model vozu Toyota Corolla Cross je skvělou volbou pro ty, kteří hledají prostorné a pohodlné SUV s moderním designem a výkonným motorem. Jeho bezpečnostní prvky a technologie poskytují vysokou úroveň ochrany jak pro řidiče, tak i pro cestující. Interiér je elegantní a nabízí dostatek místa pro pohodlnou jízdu. S cenovkou ve srovnání s konkurenčními modely je Corolla Cross velmi atraktivní volbou. Celkově lze tedy hodnotit nový model vozu Toyota Corolla Cross jako skvělý přírůstek do rodiny vozů Toyota a vhodnou alternativu v segmentu kompaktních SUV.